14 października 2013

Bransoletki DIY.

Uwielbiam nadawać nowego uroku starym rzeczom oraz tworzyć z nich zupełnie coś innego. Najbardziej podoba mi się przerabianie i ozdabianie ubrań oraz tworzenie biżuterii. 
Mam taką zasadę - której się ostro trzymam - że warto pomyśleć i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na jakąś rzecz, ponieważ można samemu taką zrobić. Na dodatek nasz 'wyrób' będzie o wiele ciekawszy i na pewno oryginalniejszy. Wystarczy tylko: pomysł, chęć i sprawne ręce. I materiały.
Już jakiś czas temu bardzo spodobały mi się 'bransoletki z czaszką'. Nie chciałam jednak ich kupować, ponieważ stwierdziłam, że mogę sama takie zrobić. Dzisiaj, przeglądając stare bransoletki i koraliki, znalazłam materiały potrzebne do ich zrobienia:
-2 czaszki ze starych rzemykowych bransoletek, 
-2 bransoletki z koralików, w dwóch kolorach: jasny turkus i koralowa czerwień,
Potrzebne były mi też nożyczki i elastyczna, gruba żyłka.

Akurat takie bransoletki bardzo łatwo jest zrobić. Wystarczy odpowiednio rozplanować jak ułożyć koraliki i po prostu nawlec je na żyłkę oraz mocno związać oba końce (najlepiej kilkukrotnie). Trzeba pamiętać, aby koralików nie było ani za mało ani za dużo (!), aby później bransoletka nie była za duża, lub żeby nie świeciła pustymi miejscami. :)
Czy Wy także lubicie tworzyć? :)


5 komentarzy:

 1. Ładnie wyglądają takie własnoręcznie zrobione bransoletki, i na pewno są ciekawsze niż gotowe ze sklepu. Zainspirowałaś mnie, poszukam w domu podobnych rzeczy, moze uda mi się zrobić coś ze starej biżuterii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakie śliczne !! :)
  Muszę Ci przyznać, że masz talent.

  http://wszystkozafreeee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. love the bracelets! they are gorgeous, keep doing it dear <3 xx

  Letters To Juliet

  OdpowiedzUsuń